• Święty Mikołaj wie, co robi!!!

• 08.12.2023
        • Święty Mikołaj zabrał Uczniów Klasy VA na integracyjną imprezę do Restauracji Red Bowling Club w Krzeszowicach. Gra w kręgle przyniosła wiele emocji!!! Po rozgrywkach był czas na pyszną przekąskę. Pani z restauracji pochwaliła nas za piękne zachowanie- cóż, Święty Mikołaj wie, co robi!!!

• HO, HO, HO! Cóż to była za radość i jakie emocje… odwiedziny Świętego Mikołaja!

• 06.12.2023
        • Święty Mikołaj wraz ze swoimi Śnieżynkami zawitał w szkolne progi i dla każdego przyniósł prezenty.

Już od samego rana, w całej szkole, panowała radość i wielkie poruszenie. Z każdej strony kręciły się po korytarzach dzieci ubrane na czerwono, w pięknych mikołajkowych czapkach. Powodem tego zamieszania był oczywiście Mikołaj, który do nas przybył.

• W OCZEKIWANIU NA ŚWIĘTEGO MIKOŁAJA…

• 05.12.2023
        • Co roku, gdy zbliża się grudzień, zaczyna się czas odliczania i oczekiwania. Zanim jednak nadejdą święta, zapewne każdy po cichu liczy na wizytę niezwykłego gościa z długą brodą. Zanim jednak On się pojawi, wielu z nas próbuje Go zachęcić do odwiedzin na różne sposoby.

Nasi uczniowie zapraszają Cię Święty Mikołaju piosenką

• Podróże czytelnicze z Grzegorzem Kasdepke

• 05.12.2023
        • W ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa na zajęciach rewalidacji rozpoczęliśmy Podróże czytelnicze z Grzegorzem Kasdepke, gdzie wspólnie z Kubą i Bubą poznaliśmy zasady savoir-vivre.

• " I Ty możesz zostać świętym Mikołajem".

• 05.12.2023
        • Serdecznie dziękujemy wszystkim dzieciom,rodzicom i nauczycielom, którzy z ogromnym zaangażowaniem włączyli się w tegoroczną akcję " I Ty możesz zostać świętym Mikołajem". Dziękujemy klasie 7a za wzorowe koordynowanie zbiórki oraz pomoc przy załadunku. Macie wielkie serca!

Dzisiaj prezenty dotarły do Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Krakowie-Prokocimiu. Następnie dzięki Stowarzyszeniu Serduszka z Prokocimia trafią do dzieci z oddziałów kardiologii i kardiochirurgii.

• #MisjaListopad2023

• 05.12.2023
        • Klasa 7b SP w Tenczynku zgłasza wykonanie listopadowej misji w ramach projektu EMP@TYCZNA KLASA. Tematyka tolerancji i życzliwości zrealizowano poprzez organizację Międzynarodowego Dnia Niewidomych. Dla uczniów odbyły się warsztaty rozwijające kompetencje emocjonalno-spoleczne, na których uczniowie poznali problemy, sposoby wspierania i pomocy osobom niewidomym. Odbyło się także spotkanie z psychologiem, które przebiegło pod tytułem,, Świat widzimy wieloma oczami czyli od empatii do tolerancji" Tydzień zakończyliśmy zaproszeniem Społeczności Szkolnej do wspólnej zabawy w ramach obchodów ŚWIATOWEGO DNIA ŻYCZLIWOŚCI I POZDROWIEŃ. Szkoła wypełniła się kolorem żółtym, a uczniowie przekazali sobie pozdrowienia, miłe życzenia i emotki wyrazajace pozytywne emocje.

• Wielki sukces Izabeli i Małgosi w Gminnym Konkursie "Let's Read in English",

• 29.11.2023
        • Ogromnie miło nam ogłosić, że

Izabela Kilijanek, uczennica klasy 4a zdobyła I miejsce w Gminnym Konkursie "Let's Read in English",

który odbył się w Szkole Podstawowej w Zalasiu i zdobyła tytuł

Mistrzyni Pięknego Czytania w języku angielskim!

Podczas konkursu pięknie zaprezentowała się też Małgorzata Wąsikiewicz z klasy 6a i znalazła się w finałowej rundzie.

• 28.11.2023
        • Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajekobchodzony jest na całym świecie
          w rocznicę urodzin Walta Disneya.

Dzieci przebierały się w bajkowe stroje, uczestniczyły w konkursach, wysłuchały fragmentów znanych

baśni i bajek, zaprezentowanych przez starszych kolegów.

Święto jest również doskonałą okazją do rozwijania zainteresowań czytelniczych wśród uczniów. Jego

• Spotkanie w tenczyńskiej bibliotece klasy 3A i 3B

• 24.11.2023
        • 23 listopada w tenczyńskiej bibliotece uczniowie klasy 3A i 3B poznali legendy związane z zamkiem "Tenczyn" w Rudnie. Dzieci poznały historię rodu Tęczyńskich, usłyszały o wyjątkowych osobach, które tutaj gościły: Bona Sforza (w drodze do Krakowa na zaślubiny), Jan Kochanowski, Mikołaj Rej... i ostatni król Polski Stanisław August Poniatowski (zamek był już w stanie ruiny). Dziękujemy Paniom: Danucie Nowak i Ewie Łydek za ten łyk historii.

• #EmpatycznaKlasa

• 23.11.2023
        • Pochmurny listopadowy dzień, a w naszej szkole kolorowo, radośnie i życzliwie! Miłe słowa i pozdrowienia zostały skierowane do uczniów i pracowników by Wszyscy pamiętali, że

,,Szczęście to jedyna rzecz, która się mnoży, kiedy się ją dzieli" Albert Schweitzer